Известување за потписи и оцени во индекси од Институтот за применета биохемија

Се известуваат студентите да достават индекси за потписи и оцени по предметите Токсикологија, Хемија на храна 1, Храна и исхрана, Хигиена, Интеракција лек-храна, Труење – превенција, дијагноза и третман, Прехранбени производи, Вовед во исхраната, Токсиколошки форензични анализи, Моделирање и оптимизирање во нутриционизам и диететика, Принципи на нутриционизам, Основи на диетотерапија, Вода и нејзин квалитет, Испитување и контрола на вода, Правилна исхрана на човекот, Пробиотици и стартер култури и Додатоци на исхрана на ден 22.02.2024 (четврток) најдоцна до 11 часот во соодветно означени кутии пред лаб. 10.

Заедно со индексите, студентите да достават и хартиена пријава за испит (доколку претходно немаат доставено). Исто така студентите задолжително да означат за кој предмет земаат потпис/оцена.

Од Институтот