Известување за потписи и оцени од Институтот за применета биохемија

Се известуваат студентите да достават индекси за потписи и оцени по предметите Храна и исхрана, Прехранбени производи (ЛБ), Вовед во исхраната и Принципи на нутриционизмот до 07.07.2023 (петок) најдоцна до 11 часот во соодветно означените кутии пред лаб. 10.

Овој термин важи и за студентите кои не доставиле индекси во претходно дадениот термин за потпис/оцена по предметите Токсикологија, Токсиколошки форензички анализи, Моделирање и оптимизирање во нутриционизам и диететика, Хемија на храна 1, Хигиена, Пробиотици и стартер култури, Контрола на квалитет и безбедност на храна, Испитување и контрола на ГМХ, Додатоци на исхрана, Вода и нејзин квалитет, Испитување и контрола на вода, Интеракции лек-храна, Труење – превенција, дијагноза и третман, Прехранбени производи (ДД), Основи на диетотерапија и Правилна исхрана на човекот.

Студентите кои немаат доставено пријава за предметот за кој земаат оцена, задолжително со индексот да остават и пополнета пријава за испит.

Студентите да означат за кој предмет земаат потпис/оцена!

Од Институтот