Известување за потписи и оцени од Институт за применета биохемија

Се известуваат студентите да достават индекси за потписи и оцени по предметите Токсикологија, Токсиколошки форензички анализи, Моделирање и оптимизирање во нутриционизам и диететика, Хемија на храна 1, Хигиена, Пробиотици и стартер култури, Контрола на квалитет и безбедност на храна, Испитување и контрола на ГМХ, Додатоци на исхрана, Вода и нејзин квалитет, Испитување и контрола на вода, Интеракции лек-храна, Труење – превенција, дијагноза и третман, Прехранбени производи (ДД), Основи на диетотерапија и Правилна исхрана на човекот во 28.06.2023 (среда) до 10 часот во соодветно означените кутии пред лаб. 10. Студентите кои немаат доставено пријава за предметот за кој земаат оцена, задолжително со индексот да остават и пополнета пријава за испит.

Студентите да означат за кој предмет земаат потпис/оцена!

Од Институтот