Известување за потписи и оцени од Институтот за применета биохемија

Се известуваат студентите кои имаат положено Токсикологија, Токсиколошки и форензички анализи и Принципи на нутриционизам на ден-сесија (20.02.2023), да достават индекси за оцени на ден 24.02.2023 (петок) најдоцна до 11 часот во соодветно означените кутии пред лаб. 10.
Овој термин важи и за оние студенти кои не донеле индекси за потписи и оцени во претходно дадениот термин по предметите Храна и исхрана, Токсикологија, Хигиена, Интеракции лек-храна, Труење–превенција, дијагноза и третман, Прехранбени производи, Хемија на храна 1, Вовед во исхраната, Токсиколошки и форензички анализи, Моделирање и оптимизирање во нутриционизам и диететика, Принципи на нутриционизам, Основи на диетотерапија, Вода и нејзин квалитет, Испитување и контрола на вода, Правилна исхрана на човекот и Додатоци на исхрана.

Студентите да означат за кој предмет земаат потпис/оцена!

Од Институтот