Соопштение за прв академски час во академската 2020-2021 година

СООПШТЕНИЕ

Првиот акдемски час за сите студенти кои се запишани во прва година во академската 2020/21 година на студиските програми: Магистер по фармација, Лабораториски биоинжинер и Диететика и диетотерапија ќе се одржи на 1.10.2020 година по следниот распоред:

• Магистер по фармација група А од 9:30 часот предавална 3
  • Магистер по фармација група Б од 11 часот предавална 3
  • Лабораториски биоинжинери од 12 часот предавална 3
  • Диететика и диетотерапија од 13 часот предавална 2

Сите студенти задолжително мораат да носат заштитни маски и да одржуваат прописно физичко растојание од другите колеги (2 метри). При влез на факултет сите студенти ќе мора да извршат дезинфекција на рацете. Се замолуваат студентите доколку биле во контакт со заболено лице од COVID -19 или чуствуваат било каков симптом кој може да се поврзи со ова заболување електронски да се прикјават во службата за студентски прашања и да не доаѓаат на првиот академски час.

УКИМ – Фармацевтски факултет
Скопје 28.9.2020 год