Известување за пријавување на испити испити и доставување на пријави во материјална форма

Електронското пријавување на испити за престојната јунска сесија преку iKnow системот ќе биде отворено до 5.6.2020 година.

Доставувањето на пријавите во материјална форма студентите ќе го вршат на самиот ден на полагање на испитите.

Студентите на денот на испит задолжително

• да бидат електронски пријавени,
  • да носат индекс и
  • читко пополнета пријава во материјална форма за предметот кој  го  полагаат.

Студентите кои не се електронски пријавиени и кои нема да носат индекс и пополнета пријава за испитот нема да бидат примени на испит.

Ова известување важи за студентите, запишани на сите студиски програми на  Фармацевтскиот факултет, кои пријавиле електронски да полагаат испити во втора летна испитна сесија.

Од
Студентската служба